Friday, March 13, 2009

3CX już w Polsce, w partnerstwie z Halo Kwadrat Sp. zo.o.

3CX (www.3cx.com), producent wielokrotnie nagradzanego systemu telefonii IP pracującego w środowisku Windows podpisał umowę dystrybucyjną z HaloKwadrat (www.halokwadrat.pl), dystrybutorem rozwiązań VoIP w Polsce.

“HaloKwadrat jest rozpoznawalnym i innowacyjnym dystrybutorem produktów VoIP w Polsce i bardzo nas cieszy możliwość współpracy z HaloKwadrat i rozszerzenia naszych możliwości dystrybucyjnych w tej części Europy.” - powiedział Nick Galea, CEO 3CX.

Wiedza techniczna oraz innowacyjny marketing HaloKwadrat będą kluczowe w pozycjonowaniu 3CX jako wiodącego produktu IP-PBX w Polsce.

“Aby prowadzona przez nas dystrybucja nie była jedynie przekładaniem pudełek i aby nasi inżynierowie mogli świadczyć profesjonalne wsparcie współpracującym z nami integratorom staramy się utrzymać relatywnie niewielkie portfolio produktów. Nad rozpoczęciem dystrybucji 3CX zastanawialiśmy się dość długo, ale w końcu, dzięki prostocie instalacji i bardzo przejrzystej, konkurencyjnej cenie 3CX podjeliśmy tę decyzję. Istotnym elementem tej decyzji był również fakt iż 3CX doskonale współpracuje z obecnie dystrybuowanymi przez nas komponentami sprzętowymi takich ISDN telefooncentrale producentów jak Sangoma Technologies, Patton Electronics i Polycom” - powiedział Aleksander Wierciński CEO HaloKwadrat.

“Czujemy iż rynek rozwiązań opartych na Windows w środkowej Europie czeka na takie właśnie rozwiązanie i my jako HaloKwadrat zamierzamy przyczynić się do dostarczenia go do integratorów oraz użytkowników końcowych. Pierwszym krokiem w zrealizowaniu tego celu jest pełna lokalizacja na język polski najnowszej wersji 3CX, którą będziemy prezentować na zbliżających się targach Intertelecom w Łodzi.”

System telefonii IP 3CX jest oparty w 100% na standardzie SIP i dzięki temu wspiera najpopularniejsze na rynku telefony IP oraz bramki VoIP. Może być używany jako wyjście do sieci VoIP lub Publicznej Sieci Telefonicznej (PSTN) voip telefooncentrale. Dzięki prostocie instalacji i skalowalności jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań PBX, jednocześnie dając użytkownikom dostęp do pełnego zestawu zaawansowanych funkcji telefonicznych, które pozwolą im na zmniejszenie kosztów telekomunikacyjnych oraz zwiększenie mobilności pracowników i efektywności ich działania.

O HaloKwadrat

HaloKwadrat jest wiodącym w Europie Środkowej dystrybutorem sprzętu wykorzystywanego do budowy rozwiązań bazujących na Open Source. Wyróżnia się doskonałymi cenami na sprzęt dla integratorów tego typu rozwiązań oraz profesjonalnym wsparciem technicznym dla produktów sprzętowych takich dostawców jak Sangoma Technologies, Patton Electronics i Polycom w połączeniu z oprogramowaniem Open Source Telephony(OST) np: Asterisk, sipXecs, FreeSwitch, Yate oraz trixbox CE. Dodatkowo HaloKwadrat organizuje intensywne szkolenia dla integratorów, którzy pragną szybko pogłębić wiedzę z zakresu rozwiązań Open Source Telephony (OST). Ponadto jest również jednym z głównych kontrybutorów kodu dla takich rozwiązań OST jak Freeswitch, SipX oraz Callweaver.

HaloKwadrat jest w 100% polską spółką, współpracuje z ponad setką (100) integratorów rozwiązań Open Source Telephony w Europie i ma swoje biura w Warszawie, Berlinie i Skt. Petersburgu.

O 3CX

3CX jest międzynarodowym producentem oprogramowania do zastosowań telekomunikacyjnych z biurami w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech, Australii, Hong Kongu oraz na Malcie i Cyprze. Jest partnerem Microsoft (Gold Certified) i jest wspierany przez doświadczony zespół zarządzający. Utworzony przez 3CX programowy IP-PBX działający pod systemem Windows, uzyskał certyfikację Windows Server 2003 oraz zdobył wiele nagród wliczając w to: złoty medal Windowsnetworking.com, nagrodę “the Communications Solutions 2007”, nagrodę wydawcy Windows IT Pro magazine 2008 oraz nagrodę “Best Buy” magazynu Computer Shopper Magazine, a wszystkie te nagrody w uznaniu dla wkładu firmy w innowację oraz jakość usług.

Aby uzyskać więcej informacji o 3CX odwiedż www.3cx.com i 3CX VoIP Blog.

Aby uzyskać więcej informacji o HaloKwadrat odwiedż www.halokwadrat.pl.

No comments: